MEDYCYNA ESTETYCZNA

rmpjei9ru4efozs58zgffwkmizibrphz

Początki medycyny estetycznej sięgają czasów starożytnych. Największymi zwolennikami medycyny estetycznej byli Egipcjanie, Grecy i Rzymianie. Zabiegi jakie wykonywali w ramach upiększania znacznie różniły się od obecnych, ale przyświecał im jeden wspólny cel – pięknie i zdrowo wyglądać.

Medycyna estetyczna, jako dziedzina medycyny pojawiła się we Francji w latach 70. XX wieku, a jej pomysłodawcą był endokrynolog Jean Jacques Legranda. W 1973 roku Jean Jacques Legranda założył Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. Towarzystwo to było jedyne w swoim rodzaju, a dopiero w późniejszych czasach powstawały podobne inicjatywy w innych krajach. W 1978 roku w Mediolanie utworzono placówkę naukową medycyny estetycznej, a sama medycyna estetyczna stała się przedmiotem akademickim.

A jakie były początki medycyny estetycznej w Polsce? Początki miały miejsce w latach 90. XX w. Wtedy to przy Polskim Towarzystwie Lekarskim powstała Sekcja Medycyny Estetycznej. Dopiero w 2010 roku powstało Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Lekarz medycyny estetycznej musi posiadać certyfikat wykonywania zawodu, a jego praca wykonywana jest ściśle według określonych kryteriów. Lekarze medycyny estetycznej są skupieni w Międzynarodowym Związku Medycyny Estetycznej, działającym w Europie, z siedzibą w Paryżu. Związek ten zrzesza ponad 20 towarzystw medycyny estetycznej z różnych krajów, m.in. z Polski.

Najpopularniejszymi zabiegami są:

– TOKSYNA BOTULINOWA 

Jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.

Toksynę botulinową stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również nadmierną potliwości. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.

– WYPEŁNIACZE

Wypełniacze to bezinwazyjny sposób korekcji zmarszczek, modelowania konturów twarzy oraz zwiększania objętości warg charakteryzujący się wysoką efektywnością. Zawarty w nich kwas hialuronowy jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w naszym organizmie, którego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie i elastyczność. Wraz z upływem czasu cząsteczki kwasu hialuronowego ulegają degradacji, co powoduje starzenie się skóry. Aby odwrócić ten proces i odzyskać młody wygląd skóry medycyna estetyczna oferuje nam w pełni bezpieczny zabieg, którego efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

Różnorodność preparatów obecnych na rynku umożliwia stosowanie wypełniaczy w zależności od indywidualnych potrzeb, wieku, miejsca i rodzaju korekcji. Kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach ma postać krystalicznego żelu, którego cząstki różnią się rozmiarem w zależności od struktury tkanki warstwy skóry, w którą mają być wstrzyknięte. Po wprowadzeniu do skóry preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy, co pozwala uzyskać naturalny efekt wygładzenia zmarszczek, poprawy owalu twarzy lub korekcji konturu ust. Efekt wypełnienia widoczny jest od razu po zabiegu, a jego trwałość zależy od miejsca wstrzyknięcia preparatu – od 6 do 12 miesięcy w przypadku wygładzenia zmarszczek, korekcji konturów twarzy i ok. 6 miesięcy w przypadku powiększenia ust.

– POWIĘKSZANIE UST, MODELOWANIE UST

Modelowanie i powiększanie ust zalecane jest osobom o zbyt małych ustach, lub chcących skorygować ich wygląd. Zabiegów tych dokonuje się dziś głównie za pomocą preparatów stabilizowanego kwasu hialuronowego. Jest to doskonały środek modelujący i poprawiający nawilżenie czerwieni wargowych. Ma konsystencję żelu, który poprzez iniekcję cienkimi igłami lub kaniulami wprowadza się w kontur lub czerwień wargową, zachowując wielką precyzję i spełniając oczekiwania pacjentów co do przyszłego wyglądu ust.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanek człowieka, odpowiedzialnym za magazynowanie w nich wody. Terapia nie wymaga wykonania wcześniejszej próby uczuleniowej. Po zabiegu, jak po każdej iniekcji igłą, może się pojawić obrzęk i drobne zasinienia, które ustępują po kilku dniach.

– MEZOTERAPIA ( twarz, szyja, dekolt, głowa, ciało)

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych.

Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w skórze. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik medycyny anty-aging.

Zabiegi wykonuje tylko lekarz. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:

 • poprawę metabolizmu komórek skóry;
 • stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
 • powstanie nowych naczyń krwionośnych;
 • poprawę mikrokrążenia;
 • stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki;
 • hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników;
 • prawidłowe odżywianie skóry.

Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.

Podawane w skórę preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona. Dzięki lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, jaśniejsza, zdrowsza.

– LIPOLIZA INIEKCYJNA 

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian.

Zabiegi wykonuje tylko lekarz. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:

 • poprawę metabolizmu komórek skóry;
 • przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych;
 • stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
 • powstanie nowych naczyń krwionośnych
 • poprawę mikrokrążenia;
 • stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki;
 • hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników;
 • prawidłowe odżywianie skóry.

Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.

Do zabiegu lipolizy wykorzystuje się materiały zawierające wyciąg z soi – fosfatydylocholinę, posiadającą właściwości lipolityczne. Substancja podawana jest na głębokość tkanki tłuszczowej. W rezultacie komórki tłuszczowe ulegają degradacji, transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

– PEELINGI CHEMICZNE

Peeling chemiczny to procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry.

Ze względu na głębokość działania możemy podzielić peelingi na: bardzo powierzchowne, powierzchowne, średnio głębokie i głębokie.

Główne wskazania do wykonania peelingów chemicznych są następujące:

 • uszkodzenia związane z wiekiem: zmarszczki, utrata jędrności skóry
  odświeżenie, rozjaśnienie wygładzenie i dotlenienie skóry, redukcja drobnych zmarszczek, poprawa
  napięcia i sprężystości skóry
  zmiany chorobowe skóry: trądzik zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy, trądzik różowaty w okresie remisji
  powikłania po trądziku – przebarwienia, blizny zanikowe i poszerzone pory.
  skóra tłusta, rozszerzone pory
  zaburzenia rogowacenia: suchość skóry, rogowacenie przymieszkowe
  przebarwienia (pozapalne, posłoneczne, hormonalne, plamy barwnikowe)
  powierzchowne blizny zanikowe
  rozstępy skórne.
  W zależności od stężenia i rodzaju preparatu możemy uzyskać różne efekty zabiegu:
  odnowę komórek naskórka
  wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny
  regulację wydzielania sebum
  działanie przeciwbakteryjne
  działanie p-zapalne
  zmniejszenie drobnych zmarszczek
  rozjaśnienie przebarwień
  dermostymulację skóry
  regenerację skóry.

– PROFHILO

PROFHILO jest zabiegiem wyjątkowym. Opatentowana technologia polega na zastosowaniu unikalnej opatentowanej kombinacji kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej w formie ściśle połączonych skręconych ze sobą krótkich i długich łańcuchów. W celu zwiększenia stabilności użyto rewolucyjnej technologii sieciowania termicznego, która pozwoliła całkowicie wyeliminować zastosowanie chemicznych czynników sieciujących, które często wyzwalają reakcje alergiczne.

PROFHILO zawiera aż 64 mg termicznie usieciowanego kwasu hialuronowego. To najwyższe stężenie na rynku. Kwas wysoko cząsteczkowy zawarty w PROFHILO / 100 1400 DA nadaje skórze utracone rusztowanie, a kwas o niskiej masie cząsteczkowej /80 100 DA / przywraca napięcie nawilżenie oraz daje efekt stymulacji skóry. Produkt opracowany by odświeżyć wygląd twarzy poprzez delikatne wygładzenie głębokich zmarszczek oraz przywrócenie naturalnie wyglądającego profilu twarzy w jej dolnej i środkowej części. Doskonale dobrane i splecione łańcuchy kwasu hialuronowego poddane opatentowanemu procesowi stabilizacji, które tworzą zupełnie nową cząsteczkę o niespotykanych właściwościach odmładzających.

EFEKTY:

 • odmłodzenie i poprawa wyglądu skóry
 • likwidacja „chomików”
 • przywrócenie utraconego konturu i profilu twarzy
 • neutralizacja zwiotczenia skóry
 • wygładzenie zmarszczek
 • wysmuklenie rysów twarzy
 • odżywienie komórek skórnych
 • poprawa jakości i jędrności skóry
 • redukcja, wygładzenie i wypełnienie zmarszczek
 • nawilżenie, napięcie i stymulacja skóry
 • nadanie biorewolumetrii

Technika wstrzykiwania jest innowacyjna. Dla maksymalnego komfortu cały zabieg na twarz wymaga nakłucia jedynie w 5 punktach po każdej stronie. Punkty te są bezpieczne omijają przebieg dużych naczyń i nerwów. Efekty są widoczne już po 2 sesjach wykonywanych w odstępie 1 miesiąca. Producent proponuje 3 zabiegi w odstępach miesiąca, a potem ewentualnie iniekcje przypominające co max. 2-3 miesiące.

Zabieg trwa ok.15-20 minut. Kosztuje 1200zł/ 2ml preparatu

– NICI PDO

Nici liftingujące, to nowa metoda rewitalizacji i nieinwazyjnego liftingu skóry. Po implantacji w skórę, tworzą rusztowanie dla zwiotczałej skóry i podtrzymują tkanki. Efekt odmłodzenia twarzy po zastosowaniu tej metody jest natychmiastowy, a wygląd twarzy po zabiegu poprawia się w okresie do 12 miesięcy. Gromadzą ce się w okolicy wprowadzonych nici nowy kolagen i elastyna dodatkowo podtrzymują tkanki.

Zabieg jest mniej inwazyjny niż tradycyjny lifting środkowej części twarzy, a podniesienie twarzy oraz czoła, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Odmłodzenie twarzy za pomocą tej metody znajduje uznanie u pacjentów, którzy pragną uzyskać młodszy wygląd z jednoczesnym opóźnieniem oznak starzenia się skóry.

EFEKTY  zabiegu to przede wszystkim:

 • odmłodzenie skóry
 • wygładzenie zmarszczek
 • zwężenie porów
 • rozjaśnienie skóry
 • wzrost lub zwiększenie objętości skóry
 • lifting skóry

Wszechstronne zastosowanie na całym ciele: nie tylko na twarzy, ale choćby do poprawy struktury skóry łokci, kolan, brzucha, pośladków, dekoltu czy piersi. Główne wskazania do zastosowania metody NICI PDO.

Cena pojedynczej nici PDO 60-100 zł

Ilość nici potrzebna do opracowania danej okolicy : 10-20 nici

Nie chcesz długo czekać na efekty? Nie chcesz, aby upływ czasu był widoczny na Twojej twarzy? To są właśnie zabiegi dla Ciebie !

Zapraszamy na konsultacje.